Jak zabezpieczyć materiał przed wpływem wysokiej temperatury ?

Pytanie zadane jest bardzo ogólnie, w związku z tym możemy jedynie zasygnalizować rozwiązania związane z materiałami samoprzylepnymi , w niektórych zastosowaniach. W przypadku Państwa zainteresowania i potrzeby zmian w produkcji lub transporcie zachęcamy do kontaktu bezpośredniego.

Odpowiedz należy rozpocząć od zdefiniowania, jaka temperaturę uważamy za 'wysoką'; dla niektórych materiałów i procesów przemysłowych już temperatura powyżej 80 stopni C, uważana jest za wysoką i wymagająca specjalnych zabezpieczeń. My skupimy się na temperaturach powyżej 200 st.C , a nawet 800-1000 st. C.

W ww temperaturach musimy opierać nasze rozwiązania jedynie na materiałach , które są odporne na wysokie temperatury. Bazą tworzenia materiałów samoprzylepnych jest; poliester, włókno szklane, kapton/poliamid lub tkaniny izolacyjne, które wraz z zastosowaniem kleju silikonowego, będą tworzyły termoodporną folię/taśmę samoprzylepną.

Podstawowymi materiałami, które możemy zaproponować do zabezpieczenia przed wpływem wysokiej temperatury są; folie POLIESTER; do maskowania powierzchni w procesie malowania proszkowego, dostępne w dowolnych szerokościach lub w postaci kształtów wykrawanych, folie KAPTON; z antykorozyjnym klejem silikonowym, może wytrzymać bardzo wysokie temperatury, dochodzące do 268°C, Folia TECHNO-HEAT TEC 300; unikalny i i innowacyjny materiał, który zabezpiecza materiały i urządzenia w kontakcie ze źródłami ciepła do 1000 ° C.Folia ta może być zastosowana, przy budowie okrętów lub elektrowni itp., gdzie mogą być zamontowane gotowe lakierowane części, mimo że w pobliżu będą jeszcze wykonywane prace spawalnicze bądź cięcie ściernicami, jako izolacja elementów grzejnych, izolacja węży i przewodów, izolacje w komorze silnika.